Od Lisy Rapaportové, 4. září 2020 Je to Skeeterův syndrom

Epinefrin otevírá dýchací cesty a může zabránit tomu, aby se tělo dostalo do šoku.

Lékaři obecně doporučují, aby lidé s těžkými alergiemi měli zařízení doma a v práci nebo ve škole. Mnoho lidí také vždy drží jeden s sebou v kufříku nebo kabelce.

I když nebyly nikdy použity, vyprší platnost zařízení přibližně do 18 měsíců a je třeba je vyměnit.

Elizabeth Diament ze Silver Spring v Marylandu, jejíž 13letý syn Josh má alergii na ořechy, říká: „Líbí se mi mít doma dva, dva v batohu a dva se školní sestrou a jejich platnost vyprší velmi brzy. rychle. ”

Ceny jsou velkým problémem

Teva zatím neoznámila, kdy bude nové generické zařízení k dispozici ani co bude stát. Cena je důležitá. Cena aktuálně dostupných EpiPen za poslední dekádu stoupla o 300 procent.

Lidé se zdravotním pojištěním mohou často získat autoinjektory za náklady na spoluúčast pojistitele. Ale u lidí, kteří nejsou pojištěni nebo mají plán zdravotního pojištění s vysokou spoluúčastí, je tato zařízení mohou stát tisíce dolarů ročně.

Společnost Mylan loni vydala vlastní levnější „autorizovanou generiku“ za poloviční cenu (asi 300 dolarů za dvoubalení). Podle FDA se termín autorizovaný generický lék používá k popisu schváleného značkového léku, který je uváděn na trh bez názvu značky na jeho štítku. Generický lék je na druhé straně kopií značkového léku vyrobeného jinou společností než společností, která vyrábí značkový lék.

Na trhu jsou dvě další značky autoinjekčních epinefrinů: Adrenaclick a Auvi-Q.

Závazek vůči generikům

Teva byla odmítnuta pro generickou verzi EpiPen před dvěma lety, ale znovu se uplatnila poté, co loni FDA vydal nějaké zenidol nakupujte online pokyny.

“Jsme obzvláště odhodláni vyvinout generické kopie komplexních produktů,” uvedl komisař FDA Scott Gottlieb v prohlášení. EpiPen je zařazen do kategorie „komplexní produkt“, protože kombinuje zařízení a lék.

“Tyto produkty lze obtížně kopírovat, a proto někdy nemusí čelit včasné generické konkurenci, jakmile patenty a exkluzivity již nejsou blokem pro schválení,” řekl Gottlieb. “Posíláme nové pokyny pro sponzory, abychom zefektivnili vývoj generických verzí komplexních produktů, a dáváme přednost revizi mnoha komplexních aplikací generických léků.” ”

Lisa Gable, generální ředitelka advokátní skupiny McLean, Virginie, Výzkum alergie na potraviny Education (FARE), říká, že „rodiny, které se potýkají s potravinovými alergiemi, se příliš dlouho potýkají s tím, že si vzhledem k současnému národnímu nedostatku dovolí autoinjektory epinefrinu, nebo dokonce vyplní své předpisy. Je velmi důležité, aby tento život zachraňující lék byl snadno dostupný a cenově dostupný pro kohokoli, komu hrozí anafylaxe. ”

Pokud máte potíže s nalezením aktuálně dostupných autoinjektorů epinefrinu, nabízí FARE na svém webu následující rady:

Navštivte Healthmart. com najít nezávislé lékárny, které mohou mít zařízení na skladě. Pokud nemůžete najít značku zařízení, kterou běžně používáte, prodiskutujte další možnosti se svým lékařem.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o astmatu a alergiích!

Nejnovější v oblasti alergií

Nový lék na alergii na arašídy Palforzia schválen FDA

První lék na potravinovou alergii schválený FDA může být k dispozici ve druhé polovině roku 2020.

Od Becky Upham 7. února 2020

Léčba alergie na arašídy Palforzia je o krok blíže trhu

FDA prokázal podporu pro terapii, která by mohla zachránit životy a zmírnit úzkost milionům rodin.

Od Becky Upham 17. září 2019

Myslíte si, že jste alergičtí na penicilin? Zamyslete se znovu

Nesprávná diagnóza vede ke zvýšeným zdravotním rizikům a nákladům.

Od Becky Upham, 28. ledna 2019

Nejlepší volně prodejná ošetření ke zmírnění sezónních příznaků alergie

Rýma? Kýchání? Vodnaté oči? Ty mohou pomoci léčit tyto otravné příznaky alergie.

Od redaktorů Doctor’s Ask 16. července 2018

Nejlepší tipy Justina Verlandera na úlevu od alergií

S jarní sezónou alergií hned za rohem nabízí džbán Houston Astros a alergik Justin Verlander tipy na odstranění příznaků alergie. . .

Od Nicol Natale 29. března 2018

Porozumění běžné potravinové alergii

Do 14. listopadu 2017

Jsem alergický na pšenici: Co teď?

Do 14. listopadu 2017

Zdravotní problém, který téměř zničil zákon Dereka Hougha

Do 14. listopadu 2017

10 triků bojujících s alergií, které jste možná nezkusili

Od Chris Iliades, MD 3. prosince 2014

Vakcíny proti COVID-19 a CHOPN: Měli byste dostat výstřel?

Emfyzém, chronická bronchitida a další typy CHOPN zvyšují riziko COVID-19, a proto je očkování obzvláště důležité. Zde jsou některé důležité úkoly. . .

Od Becky Upham, 30. dubna 2021 “

Chiggers jsou typem nezralých roztočů, kteří se živí malými savci a také lidmi. Cavallini James/Alamy

Někdy se jim říká „bobulové brouky“ nebo „červené štěnice“ a žijí v rozsáhlých částech USA-včetně celého jihu, Great Plains a středního Atlantiku. Ačkoli mají chiggery často jasně červenou barvu, mají velikost jen zrnka soli – takže je téměř nemožné je spatřit ani ve volné přírodě, ani na kůži člověka.

“Chiggers jsou typem nezralých roztočů, kteří tráví čas krmením malých savců a také lidí,” říká Lee Townsend, PhD, profesor entomologie na University of Kentucky v Lexingtonu. Dr. Townsend říká, že existuje mnoho různých druhů roztočů, ale pouze několik typů, které kousnou během larválního stádia. Jsou to ty, které jsou označovány jako chiggers. “Ne všichni roztoči jsou chiggers, ale všichni chiggers jsou roztoči,” dodává.

Na rozdíl od komárů, klíšťat a dalších kousavých brouků se chiggers nepřipoutávají k savcům, aby sáli krev. Místo toho chiggers hodují na kožních buňkách a tkáni, vysvětluje Townsend. Ale podobně jako komáři a klíšťata mohou chiggery vyvolat ošklivou kožní reakci. Tato reakce, říká, pochází ze slin chiggera, které používají k rozbití a trávení buněk a tkání, které pohlcují.

SOUVISEJÍCÍ: 7 kožních stavů, které vypadají nakažlivě, ale nejsou

Chigger Bites vypadají hodně jako ostatní Bug Bites. Zde je návod, jak je správně identifikovat

Stejně jako u všech kousnutí hmyzu existují určité rozdíly mezi lidmi, pokud jde o kousnutí chiggerů.

“Různí lidé reagují na kousnutí různě, takže může být opravdu obtížné rozeznat rozdíl mezi kousnutím věcí, jako jsou komáři od chiggerů,” říká Townsend. Zvláště pokud vás kousne osamělý chigger, červený lem, který se tvoří, může vypadat víceméně shodně s kousnutím komára.

Mohou se však objevit kousací charakteristiky, které mohou pomoci odlišit chiggery od ostatních chyb. Za prvé, kousnutí chiggerů má tendenci přenést svědění na zcela novou úroveň. “Nevím o mnoha věcech tak silně svědících, jako je kousnutí do chiggeru,” říká Michael Merchant, PhD, profesor entomologie na Texas AM University v Dallasu.

Chiggers také mají tendenci se ve skupinách přichytit na kůži člověka. Bez lupy je neuvidíte. Při prvním krmení však můžete cítit určité podráždění. A výsledná kousnutí se často objevují jako shluky červených skvrn – na rozdíl od jediné svědivé hrudky nebo červené vyrážky. (1) Pokud máte řadu svědivých kožních hrudek, které vypadají jako mnoho kousnutí komárů nebo svarů, je to dobrá sázka, že máte co do činění s chiggery. (2)

Další charakteristika těchto kousnutí: chiggers se rádi shromažďují v oblastech, které jsou horké a zpocené – jako vnitřek ponožek, u pásků, uvnitř podpaží nebo za koleny, říká Dr. Merchant. “Pokud vidíte vzor kousnutí pouze tam, kde byla vaše ponožka, pravděpodobně se jedná o chiggers,” dodává.

Jak identifikovat běžné chyby a kousnutí

Většina běžnějších kousnutí hmyzu a bodnutí je neškodná. Některé však vyžadují lékařskou pomoc. Zde je návod, jak vědět, co s nimi dělat.

Prezentace

Co mohu udělat, abych léčil štípance od svěrače a ulevil od svědění?

Zatímco svědění a nepohodlí – nemluvě o nevzhledných – kousky chiggerů se obvykle vyřeší samy do týdne – a často během několika dní. (3) “Jakmile skončí s krmením, [chiggers] sami odpadnou,” říká Townsend. Doporučuje dát si horkou sprchu a místo důkladně namydlit. (To může odstranit chiggery dříve, než budou mít příležitost způsobit šrámy a podráždění, říká.) Použití lokálního kalamínového krému může také pomoci snížit svědění, dodává. Stejně tak studené obklady, orální antihistaminika jako Benadryl nebo Zyrtec a tření alkoholu. (4)

SOUVISEJÍCÍ: Co je to antihistaminikum?

Potřebujete navštívit lékaře? Ve většině případů ne. “Chiggers mohou přenášet nemoci v některých jiných částech světa, ale ne tady,” říká Townsend o domácích chiggerech.

SOUVISEJÍCÍ: Vše, co potřebujete vědět o Bug Bites a nemoci

To znamená, že kousnutí chiggeru může člověka vystavit riziku sekundární infekce. To se může stát, pokud poškrábete kousnutí nebo kousnutí a rozbijete kůži, což umožní bakterie, říká Merchant. Pokud se otok nebo zarudnutí kolem kousnutí zhoršuje několik dní poté, co se poprvé objevilo, nebo pokud zaznamenáte horečku nebo jiné příznaky podobné chřipce, mohou to být příznaky infekce. Totéž platí, pokud z kousnutí uniká tekutina nebo se stalo bolestivým, nebo pokud máte kopřivku, zvracení nebo nevolnost – navštivte lékaře. (5)

Ano, můžete se vyhnout kousání do chiggeru a přesto si užívat venku

Chiggers obvykle žijí ve stinných nebo zarostlých oblastech, jako jsou lesy a divoká pole, říká Townsend. “Potřebují úkryt před sluncem a mají rádi vysokou vlhkost, takže mají rádi vysoké trávy a místa, kde jsou kolem myši a malí savci,” říká. “Na mnoho z nich nenarazíte v sečených nebo upravených oblastech.” ”

Z tohoto důvodu je udržování yardů nebo venkovních ploch dobře udržované a bez přerůstání a kartáčování účinnými způsoby, jak omezit populaci chiggerů na minimum. Zůstat na pěších cestách – na rozdíl od procházení vysokou trávou nebo divočejšími oblastmi – je další způsob, jak se vyhnout sbírání chiggerů. (6)

Pokud se budete toulat lesem nebo sbírat ovoce na poli, jsou chvíle, kdy budete chtít podniknout další opatření, abyste se ochránili před chiggy. Townsend doporučuje nosit dlouhé kalhoty a zastrčit si je do ponožek. “Repelenty také pomáhají,” říká a zmiňuje běžné typy jako DEET, který se také používá k odpuzování komárů a klíšťat. Ujistěte se, že tyto repelenty používáte na boty a dolní části nohou – místa, kde se chiggery obvykle přichytí.

A opět, když si vezmete horkou mýdlovou sprchu poté, co jste byli v oblastech zamořených chiggerem, pomůže vám je odstranit dříve, než způsobí podráždění pokožky, říká Townsend.

Chiggery jsou nepříjemné – a jejich kousnutí může neuvěřitelně svědit. Pokud však můžete odolat poškrábání těchto kousnutí, nezpůsobí žádné dlouhodobé problémy ani zdravotní komplikace.

Bug Bites a Chronická nemoc

Jak zacházet s kousnutím hmyzu, pokud máte psoriázu

Při revmatoidní artritidě kousne hmyz

Nebezpečí nemocí přenášených hmyzem, když máte RS

Připomenutí první pomoci pro lidi s RA: Summer Edition

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Redakční zdroje a ověřování faktů

Chiggers. MedlinePlus. 9. července 2018. Chiggers. Iowa State University Extension and Outreach Horticulture and Home Pest News. Parazitární roztoči lidí. Entomologie na univerzitě v Kentucky. Říjen 1996. Juckett G. Arthropod Bites. Americký rodinný lékař. 15. prosince 2013. Kousnutí blechami, roztoči nebo Chiggerem u dětí. Johns Hopkins Medicine. Jak se Chiggery stávají silnějšími, není čas chňapat. Novinky z Purdue University. Červenec 2001. Ukázat méně

Nejnovější v Bug Bites

Fungují přirozeně repelenty proti hmyzu?

Navzdory svědivé otravě kousnutím hmyzu a riziku nebezpečných chorob, které některý hmyz nese, mnoho lidí nechce používat repelenty. . .

Od Lisy Rapaportové, 4. září 2020

Je to Skeeterův syndrom?

Zde je vše, co potřebujete vědět o alergických reakcích na bodnutí komáry, včetně toho, co s nimi dělat.

Od Lisy Rapaportové, 30. června 2020

Studie: Komáři vás najdou (a rozhodnou se kousnout), protože mohou cítit váš dech

Nový výzkum může jednoho dne pomoci vědcům navrhnout nové možnosti kontroly komárů.

Od Lisa Rapaport, 23. července 2019

6 věcí, které byste měli vědět o klíštěti asijského dlouhosrstého

Odpovědi odborníků na potenciální rizika a proč zdravotní úředníci bedlivě sledují tohoto cizího útočníka.

Od Becky Upham 23. května 2019

7 přírodních způsobů, jak zabránit kousnutí komárů

Pokud jde o odvrácení svědivých kousnutí komárů, syntetické repelenty nejsou vaší jedinou možností. Zjistěte, co ještě funguje k ochraně před otravnými komáry. . .

Od Deniz Sahinturk 21. listopadu 2018

6 tipů po chirurgickém zákroku, které pomohou uzdravit váš řez

Správná výživa je klíčovou – ale často přehlíženou – součástí vašeho plánu obnovy.

Od Andrea Peirce 26. dubna 2021 Sponzorovaný reklamní obsah

8 věcí, které by lidé s ekzémem měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Dermatologové tvrdí, že drtivá většina lidí s atopickou dermatitidou může mít prospěch z očkování vakcínou na ochranu před novým koronavirem. Číst. . .

Od Moiry Lawler 20. dubna 2021

Ty – Ano, ty! – Může se stát obhájcem pacienta s psoriázou

Od Howard Chang, 25. března 2021

Život s lupénkou jako asijského Američana může znamenat „hořké jídlo“

Od Howarda Changa, 3. března 2021

Co dělat, když topická léčba na vaši psoriázu nestačí

Jak váš stav postupuje, možná budete muset zvážit systémovou léčbu ke zvládnutí vašich příznaků.

Od Colleen de Bellefonds, 23. února 2021 “

Nový výzkum ukazuje, že komáři nacházejí své lidské cíle nejprve čicháním oxidu uhličitého, který vydechujeme, a poté tím, že nás vidí, jakmile se přiblíží. iStock (2)

Proč se komáři rozhodnou ulovit vaše chodidla a paže oproti podobně exponovanému člověku, který sedí vedle vás, je otázka, na kterou věda musí ještě definitivně odpovědět. Ale díky novým datům jsme možná o krok blíž.

Podle nové studie zveřejněné online 18. července v časopise Current Biology se zdá, že si ženské komáři vybírají své cíle nejprve čichem a poté očima k přiblížení zabití, jakmile je jejich kořist v blízkém dosahu.

Předchozí výzkum zjistil, že komáři potřebují k nalezení hostitelů vůně i vizuální podněty – a že komáři jsou přitahováni pachy, které vydáváme (jako oxid uhličitý [CO2], který vydechujeme), ale nová studie vrhá více světla na to, jak to štěnice dělají . Data naznačují, že komáři snáze najdou hostitele, pokud nejprve ucítí CO2 a sledují nos, dokud nejsou dostatečně blízko, aby viděli svůj cíl; a zdá se, že čich hmyzu hraje větší roli při přibližování komárů k jejich cíli než jejich zrak.

SOUVISEJÍCÍ: Bug Bites 101: Vše, co potřebujete vědět o tom, co vás kouslo

“Náš dech je nabitý CO2,” říká vedoucí studie Jeffrey Riffell, PhD, profesor biologie na Washingtonské univerzitě. Komáři mohou být přitahováni vůní ze vzdálenosti více než 100 stop, vysvětluje.

Údaje: Zdá se, že čich komárů je silnější než jejich zrak

Aby se otestovalo, jak by komáři mohli sledovat stopu CO2 v potravě, zaměřili se vědci na Aedes aegypti, druh, kterému se někdy říká komár žluté zimnice a který může podle Světové zdravotnické organizace také přenášet horečku dengue a další viry.

Categories: blog